Třešť

Třešť je proslavena především jako město betlémů, město jazzu, město s největšími slunečními hodinami ve střední evropsě nebo také město, kde se narodil známý pan Tau. 

V Třešti můžete zavítat do nově postaveného koupaliště, zámku, bývalé synagogy, arboreta či si projít křížovou cestu. Kromě toho si také můžeme zahrát bowling nebo si zajít zastřílet do střelnice.

www.trest.cz 

BETLÉMY

Hlavní zvláštností třešťských betlémů je 200 let stará tradice stavění betlémů v rodinách. V současnosti je každoročně v období od 26.12. do 2. 2. přístupno v domácnostech více jak patnáct betlémů. Celoročně je ke shlédnutí stálá expozice betlémů v prostorách Schumpeterova domu. V tomto domě se nachází i pobočka Muzea Vysočiny, kde jsou vystaveny 4 velké betlémy. V posledních letech je velice hojně navštěvována akce Dřevořezání konaná začátkem prázdnin na náměstí. Jedná se o tvůrčí setkání řezbářů - betlémářů.

www.betlemytrest.wz.cz

TANČÍRNA

Nejde o koncert, klubem se to také nenazývá, ani ples to není. Je to prostor, kde můžete na chvilku uniknout světu tam venku a tvořit si vlastní. A jen na Vás je, jaký. Třeba v něm s Vámi bude tanec, muzika, sdílení, zpívání, úsměvy, potkávání a kdoví co ještě... Ale to už je na Vás. Tančírnu v Třešti tvoříte s námi.Pro Vás, koho baví baví step, salsa, blues, cabaret, prostě tanec. I pro Vás pro všechny, kdož rádi potkáváte každý jazzband, dixieland, big band, nebo jakýkoli band se kterým je zábava. Také pro Vás, kteří jste už dávno netančili foxtrot, jive nebo latino. A nejen pro Vás, kdo cítíte, že každá pořádná kapela má být obsazena trumpetami, saxofony i trombony, ale pro všechny, kdož to chtějí objevovat. To je Váš prostor, kde naleznete dobrou zábavu.

www.tancirnatrest.cz