Jihlava

Jihlava je českým krajským městem Vysočiny, přestože se jeho převážná část již nachází na Moravě. Jedná se o městskou památkovou rezervaci.

Pamětihodnosti

  • Kostelík sv. Jana Křtitele
  • Kostel sv. Jakuba Většího
  • Hradby
  • Brána Matky Boží

Katakomby

Jihlavské podzemí tvoří další významnou památku města. Jeho celková rozloha je 50 000 m² a délka přibližně 25 km, což jej činí druhým největším podzemním labyrintem v ČR hned po Znojmu. Chodby jsou raženy ve skále pod celým městem ve dvou až třech podlažích pod sebou. Jednotlivé chodby jsou raženy v hloubce od 2 do 14 metrů.

www.jihlavskepodzemi.cz

Zoo

Zoo v Jihlavě můžeme zařadit mezi jedinečnou a velmi dobře veřejností i odborníky hodnocenou zoo. Nachází se téměř v centru města v malebném údolí řeky Jihlávky. Nalezneme zde až okolo 200 druhů zvířat. Pyšní se dále několika zajímavými expozicemi: africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem a další. Nově můžete zavítat do tropického pavilonu plného roztomilých krokodýlků a hadů. 

www.zoojihlava.cz

Aqua park „Vodní ráj“

Navštivte aquapark Vodní ráj, ať už v zimě nebo v létě. Můžete vyzkoušet divokou vodní řeku, výřivku, saunu, páru či dokonce tobogán. 

www.vodni-raj.cz

Robinson park

Nevíte, kam s dětmi za deštivého počasí? Neváhejte zavítat do nového zábavního parku pro děti nebo dospělé. Můžete se prodírat opičí stezkou, zkusit vyšplhat na sopku, zjistit jakou máte mušku v laserové střelnici nebo se vžít do role závodníka na šlapacích autíčkách.

www.robinsonjihlava.cz

Laser game

Laser game je moderní adrenalinová zábava pro 6-11 hráčů známá také pod názvem Laser tag. Jedná se o bezpečnou, naprosto bezbolestnou hru, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Jedinou podmínkou je, že hráč musí obléknout vestu. Ta má nastavitelnou velikost, ale např. u dětí to znamená, že si k nám můžou přijít zahrát cca od 120cm výšky. Prime laser aréna je vybavena nejmodernější technologií, která je v současné době dostupná, a díky spolupráci s předním dodavatelem vybavení se můžete těšit na nejnovější technologie a průběžné upgrady. 

www.lasergamejihlava.cz

Úniková hra

Únikové hry jsou živé interaktivní hry pro dva a více hráčů. Vašim úkolem je řešit logické hádanky, dešifrovat kódy a najít za 60 minut cestu ven z tématické místnosti. Únikové hry jsou fenoménem poslední doby nejen v České republice a pokud je neznáte, tak právě pro vás tým Unikneme.cz chystá v Jihlavě 3 únikové místnosti, které otevře již brzy!

www.unikneme.cz